Zásahy a cvičení 2022 | Hasiči Mladé Buky

Zásahy a cvičení 2022

Zásahy 2021.. Zásahy 2020..  Zásahy 2019..   Zásahy 2018..  Zásahy 2017..   Zásahy 2016..    Zásahy 2015..     Zásahy 2014..     Zásahy 2013..

15.5.2022 Lesní požár - Trutnov

15-5-2022-lesni-pozar-trutnov

15.5.2022 naše jednotka absolvovala dopolední výcvik na stanici HZS Trutnov, kde jsme procvičovali nouzové otevření vstupů za pomoci speciálního vybavení. Po příjezdu na základnu, kdy jsme nestihli ani vystoupit z vozidla, nám operační KOPIS KHK oznamuje příkaz k výjezdu na požár travního porostu v blízkosti lesa a pod vedením vysokého napětí v Trutnovské části Kryblice. Na místo okamžitě vyrážíme s dalšími čtyřmi jednotkami. Na místě se požár pod vedením VN likviduje jedním C proudem a třemi D proudy. Celou zasaženou oblast monitorují dvě termokamery a společnými silami se požár rychle lokalizuje a následně likviduje. Na místě HZS PS Trutnov, JSDH Trutnov, JSDH Mladé Buky, JSDH Hajnice, JSDH Pilníkov, Policie ČR, MP Trutnov.

25.3.2022 Lesní požár - Trutnov HSM

25-3-2022-lesni-pozar-trutnov-hsm

25.3.2022 v 15:05 hod. jednotka vyjíždí k požáru lesního porostu do Trutnov Horní Staré Město/Babí. Na místo vyráží také jednotka HZS Trutnov a JSDH Trutnov. Na místě společnými silami rozvíjíme útočné proudy a požár zhruba po hodině likvidujeme. Pro vyhledávání ložisek hoření jsou všechny jednotky vybaveny termokamerami, které zásah urychlují. Na místo si pro případ potřeby vezeme i terénní čtyřkolku.

21.3.2022 Lesní požár - Vlčice

21-3-2022-lesni-pozar-vlcice 21.3 2022 v 13:13 hod. vyjíždí jednotka k požáru lesní hrabanky do obce Vlčice. Na místo vyráží také jednotka HZS Trutnov, JSDH Trutnov, JSDH Vlčice a MP Trutnov. Na místo se dostáváme spletí lesních cest a společnými silami celkem rychle požár likvidujeme. Na místo si přivážíme i čtyřkolku, kdyby byla v těžkém terénu potřeba.

11.3.2022 Lesní požár - Trutnov

11-3-2022-lesni-pozar-trutnov

11.3.2022 v 18:57 hod. jednotka vyjíždí k požáru lesní hrabanky do Trutnova poříčí, stráň za elektrárnou. Na místě již HZS PS Trutnov a JSDH Trutnov Horní Staré Město, dále pak JSDH Úpice a MP Trutnov. Naše CAS je připojena na vytvořené dopravní vedení, jednotka JSDH Trutnov vytváří čerpací stanoviště u nedalekého potoku. Společnými silami se snažíme hořící hrabanku ve velmi strmém svahu hasit dvěma proudy C a ručním nářadím (motykosekery, gorgui V2, aku osvětlení Milwaukee). Zásah je velmi náročný a je třeba rozmyslet každý krok, práci urychlují dvě termokamery, které přesně určují místa hoření. Čas likvidace je 20:49. Následuje balení cca 600m hadic a odjezd na základnu.

6.3.2022 Požár EPS - Trutnov HSM

6.3. v 18:25 je vyhlášen poplach PCO v obchodním centru Trutnov Horní Staré Město, po chvíli je oznámeno z KOPIS, že se jedná o planý poplach.

5.3.2022 Požár - Trutnov HSM

5-3-2022-pozar-trutnov-hsm

5.3. ve 12:43 hod. je jednotce vyhlášen požární poplach, a to požár materiálu v Trutnově Horním Starém Městě. Na místě pouze požár menšího rozsahu. Jednotky na místě - JSDH Trutnov, HZS Trutnov, JSDH Mladé Buky, MP Trutnov.

17.2.2022 Technická pomoc - Mladé Buky

17-2-2022-tecnicka-pomoc

17.2.2022 je naše jednotka od ranních hodin na nohách. Po vydatných dešťových srážkách, se zvedly hladiny všech vodních toků, včetně těch mnoha odvodňovacích strouh a příkopů podél komunikací. Jednotka vše monitoruje a udržuje plynulý průtok propustků a kritických míst náchylným k ucpání ruzným plovoucím materiálem, v okrese Trutnov je hrozba povodní na nejvyšším stupni nebezpečí.

30.1.2022 Požár EPS - Trutnov

30-1-2022-pozar-eps-trutnov
30.1.2022 ve 22:15 jednotka vyjíždí do obchodní zóny Trutnov, kde je vyhlášen poplach systémem EPS v OD Tesco. Na místě provádí tři jednotky průzkum objektu. Zásah se přehodnocuje na planý poplach a vracíme se na základnu.
Na místě jednotka HZS PS Trutnov, JSDH Trutnov, JSDH Mladé Buky, Policie ČR.

26.1.2022 Požár výškové budovy - Mladé Buky

26-1-2022-pozar-vyskove-budovy-mlade-buky

26.1.2022 v 10:20 jednotka povolána k požáru výškové budovy do Mladých Buků. Na místě společným průzkumem zjišťujeme, že požárem zasažený byt je ve 2NP a majitel není doma. Z naší CAS je rozvynut vysokotlaký proud a v dýchací technice s jednotkou HZS Trutnov vnikáme do bytu, kde se malým množstvím vody likviduje již malé ohnisko požáru na podlaze. Termokamerami se kontroluje celý byt i půda nad bytem. Při požáru nebyla zraněna žádná osoba. Příčina požáru je v šetření. Na místě JSDH Mladé Buky, HZS PS Trutnov, JSDH Svoboda nad Úpou, Policie ČR.

2.1.2022 Požár penzionu - Horní Malá Úpa

2-1-2022-pozar-penzionu-mala-upa

2.1.2022 v 19:12 je jednotce nahlášen KOPISem HK požár střechy penzionu v Horní Malé Úpě. Na místo přijíždíme současně s jednotkou Svoboda nad Úpou. Domlouváme se v rychlosti s velitelem zásahu a vytváříme útočnou skupinu, která je vyzbrojena C proudem, šavlovou aku pilou, aku světlem a termokamerou. V podkroví přímo pod hřebenem provádíme rozebírání SDK záklopu a hašení požáru v prostoru mezi záklopem a střechou, to probíhá v celém prostoru podkroví s dalšími skupinami. Na místě se používají tři termokamery a chlapům se společnými silami celkem rychle daří ,,navzdory opravdu silnému větru “ plameny zkrotit. Naše jednotka také vytvořila čerpací stanoviště v nedaleké retenční nádrži, kde bylo nasazeno plovoucí čerpadlo a 100 metrů dopravního vedení B do první cisterny. Také malinko stojí za zmínku boj s C proudem v malých zašitých komůrkách a taky si asi dovedete představit, co se stane s mokrým hasičem, na kterého se sype papírová foukaná izolace. Na základnu se vracíme na pokyn VZ před 22 hodinou, abychom doplnily jednotky v odkryté oblasti. Na základně probíhá úklid, dekontaminace materiálu a výstroje cca do 02:00 hodin. Na místě JSDH Malá Úpa, Velká Úpa, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, HZS PS Trutnov, Policie ČR v odkryté oblasti drží zálohu na stanici JSDH Trutnov Horní Staré Město.