Zásahy a cvičení | Hasiči Mladé Buky

Prohlížeč radarových dat CZRAD na mapě Google

Zde sídlíme:

Zásahy a cvičení 2022

Zásahy 2021.. Zásahy 2020..  Zásahy 2019..   Zásahy 2018..  Zásahy 2017..   Zásahy 2016..    Zásahy 2015..     Zásahy 2014..     Zásahy 2013..

30.1.2022 Požár EPS - Trutnov

30-1-2022-pozar-eps-trutnov
30.1.2022 ve 22:15 jednotka vyjíždí do obchodní zóny Trutnov, kde je vyhlášen poplach systémem EPS v OD Tesco. Na místě provádí tři jednotky průzkum objektu. Zásah se přehodnocuje na planý poplach a vracíme se na základnu.
Na místě jednotka HZS PS Trutnov, JSDH Trutnov, JSDH Mladé Buky, Policie ČR.

26.1.2022 Požár výškové budovy - Mladé Buky

26-1-2022-pozar-vyskove-budovy-mlade-buky

26.1.2022 v 10:20 jednotka povolána k požáru výškové budovy do Mladých Buků. Na místě společným průzkumem zjišťujeme, že požárem zasažený byt je ve 2NP a majitel není doma. Z naší CAS je rozvynut vysokotlaký proud a v dýchací technice s jednotkou HZS Trutnov vnikáme do bytu, kde se malým množstvím vody likviduje již malé ohnisko požáru na podlaze. Termokamerami se kontroluje celý byt i půda nad bytem. Při požáru nebyla zraněna žádná osoba. Příčina požáru je v šetření. Na místě JSDH Mladé Buky, HZS PS Trutnov, JSDH Svoboda nad Úpou, Policie ČR.

2.1.2022 Požár penzionu - Horní Malá Úpa

2-1-2022-pozar-penzionu-mala-upa

2.1.2022 v 19:12 je jednotce nahlášen KOPISem HK požár střechy penzionu v Horní Malé Úpě. Na místo přijíždíme současně s jednotkou Svoboda nad Úpou. Domlouváme se v rychlosti s velitelem zásahu a vytváříme útočnou skupinu, která je vyzbrojena C proudem, šavlovou aku pilou, aku světlem a termokamerou. V podkroví přímo pod hřebenem provádíme rozebírání SDK záklopu a hašení požáru v prostoru mezi záklopem a střechou, to probíhá v celém prostoru podkroví s dalšími skupinami. Na místě se používají tři termokamery a chlapům se společnými silami celkem rychle daří ,,navzdory opravdu silnému větru “ plameny zkrotit. Naše jednotka také vytvořila čerpací stanoviště v nedaleké retenční nádrži, kde bylo nasazeno plovoucí čerpadlo a 100 metrů dopravního vedení B do první cisterny. Také malinko stojí za zmínku boj s C proudem v malých zašitých komůrkách a taky si asi dovedete představit, co se stane s mokrým hasičem, na kterého se sype papírová foukaná izolace. Na základnu se vracíme na pokyn VZ před 22 hodinou, abychom doplnily jednotky v odkryté oblasti. Na základně probíhá úklid, dekontaminace materiálu a výstroje cca do 02:00 hodin. Na místě JSDH Malá Úpa, Velká Úpa, Horní Maršov, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, HZS PS Trutnov, Policie ČR v odkryté oblasti drží zálohu na stanici JSDH Trutnov Horní Staré Město.