Prohlížeč radarových dat CZRAD na mapě Google

Výstraha

Zde sídlíme:

Návštěvnost

TOPlist18.10.2019 Únik nebezpečných látek - Mladé Buky

Unik-latek

V pátek 18. října v 11:26 hodin vyjela jednotka k úniku nebezpečných látek na komunikaci do Mladých Buků. Na místě události byl zjištěn únik pohonných hmot z poškozeného vozidla. Jednotka provedla společně s jednotkou HZS PS Trutnov zásyp pohonných hmot sorbentem a následný úklid komunikace.

24.09.2019 Požár EPS - Trutnov

V úterý 24. září v 13:39 hodin byl jednotce nahlášen požár v Trutnově ul. Na Lukách, objekt Městský stadion Trutnov, spuštěním EPS. Ještě před výjezdem jednotky přichází zpráva od KOPIS, že se jedná o planý poplach.

13.9.2019 Taktické cvičení - Vesna-Jánské Lázně

1_5

V pátek 13. září 2019 se naše jednotka zúčastnila taktického cvičení v dětské léčebně VESNA v Janských Lázních. Cvičení se zúčastnilo pět jednotek a každá dostala jiný úkol. Naše jednotka měla za úkol vytvořit od zadního vchodu útočný ,,C“ proud do čtvrtého patra, kde byl simulovaný požár a provést v dýchací technice záchranu pohřešovaných osob.  Jednotky také provedly zkoušku suchovodů s využitím vody z bazénu, který se nachází v objektu. Po ukončení cvičení proběhlo vyhodnocení velitelem zásahu. Zúčastněné jednotky: HZS PS Trutnov, JSDH Mladé Buky, Svoboda nad Úpou, Horní Maršov, Černý Důl a Trutnov Horní St. Město.

24.8.2019 Požár střechy RD - Trutnov

24-8-2019-pozar-rd

24.8. v 11:29 hod. je jednotka povolána krajským operačním střediskem k požáru střechy rodinného domu v Trutnově. Jednotka vyjíždí s CAS i s DA v počtu 1+ 6. Na místě se zapojujeme do hasebních a likvidačních prací s jednotkou HZS PS Trutnov v půdních prostorech, kde rozebírame podlahu a za pomoci termokamery vyhledáváme ložiska hoření ve skrytých konstrukcích střechy a podlahy. Pro odvětrání je nasazen přetlakový ventilátor. Zásah to byl celkem krátký, ale vzhledem ke slušně vyhřáté půdě, jsme se opravdu řádně zapotili. Na místě také Policie ČR a JSDH Trutnov.

Video zde..

21.8.2019 Spadlý strom - Mladé Buky

15.8.2019 Spadlý strom - Mladé Buky

13.8.2019 Letecká nehoda - Trutnov

13-8-2019

V úterý 13. srpna v 15:45 hodin je jednotka povolána k letecké nehodě do Trutnova, kde se měli srazit dva bezmotorové letouny a jedno se zřítilo do kukuřičného pole. Jednotka se společně s jednotkami HZS PS Trutnov, JSDH Trutnov, Zdravotní záchrannou službou a Policií ČR, zapojuje do vyhledávání letounu, který se z počátku nedařil najít, pomohl až záchranářský vrtulník, který přistál poblíž místa dopadu. Pilot bohužel pád nepřežil, zajišťujeme ještě pohyb zvědavců a po půl šesté se vracíme na základnu.

Článek Krkonošský deník zde..          Video zde..

12.8.2019 Požár nízké budovy - Trutnov

12-8-2019

12.srpna v 06:18 hodin je jednotce nahlášen požár nízké budovy v Trutnově na Kryblici, vyjíždíme s CAS i s DA v počtu 1+7. Na místě již zasahují HZS PS Trutnov a JSDH Trutnov a naši tři členové, kteří pracují v Trutnově, jeli přímo na místo a pomáhali zatím s vytvořením přívodního vedení od hydrantu k CAS HZS Trutnov. Po příjezdu techniky se okamžitě zapojujeme do hasebních prací v dýchací technice. Objekt se nachází ve strmém a rozmočeném svahu a opět je to makačka. Společnými silami se daří požár lokalizovat a zlikvidovat, příčina požáru je v šetření.

11.8.2019 Spadlý strom - Mladé Buky

8.8.2019 Požár auta - Svoboda nad Úpou

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se